Hakkımızda

Psikolojik Destek

Hastalarımızın umut ışıklarının sönmemesi için her zaman yanlarındayız.

Sosyal Dayanışma

Bursa da yerleşik ihtiyaç sahibi çocuk ve yetişkin hastalarımıza destek veriyoruz.

Toplum Bilinci

Kanserle mücadele hakkında toplumu bilinçlendirme ve bilgilendirmekteyiz.

Sosyal Etkinlik & Farkındalık Organizasyonları

Hastalarımıza ve yakınlarına sosyolojik,psikolojik ve fizyolojik olarak destek olmaktayız.

Onkoday Burs

İyileşmiş çocuk hastalar ve yetişkin hastaların başarılı çocuklarını tahsil hayatları boyunca destekliyoruz.
Onkoday

Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği

Onkoday 1997 yılı Nisan ayında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Radyoterapi Merkezinde Prof.Dr. Kayıhan Engin tarafından, merkezde tedavi görmüş eski hastalar, hasta yakınları ve merkez çalışanları ile birlikte kurulmuştur. Kurulduğundan bu yana bedensel açıdan sağlıklı gönüllülerimizin de katılmasıyla daha kalabalık ve daha güçlü bir kadroyla yolumuza devam etmekteyiz. Amacımız; kanser tanısı aldıktan sonraki zorlayıcı yolda bulunan hasta ve yakınlarıyla sosyal ve ruhsal dayanışmayı sağlamak, bilimsel çalışmalara katkıda bulunmak, kanser hakkında toplumsal bilinç düzeyini arttırmaktır.

Sosyal ve ruhsal dayanışmada çocuk, ergen, yetişkin, yaşlı her yaş gurubundan kanser tanısı almış insana ve yakınlarına hizmeti, onlara yol arkadaşı olmayı prensip edindik. Sizin, bize tanıdık olan bu sürecinizde Onkoday üyeleri olarak kanser tanısı almış ve tedavisini görerek kontrollerine devam eden biz hastalar, hasta yakınları ve yoldaşlık eden dostlarımızla el ele hep birlikte yanınızda olduğumuzu ve umudunuzun yeşermesinde bir ışık olabilme arzumuzu bilmenizi isteriz…

Konuk Evimiz

Şehir dışından Bursa’ya kanser tedavisi için gelen ve kalacak yer sorunu yaşayan kanser hastalarımıza, yakınları ile birlikte tedavileri boyunca konaklama imkanı sunmaktadır.

Konuk evimizde kalan hastalarımız, rehabilitasyon  çalışmalarımızdan ve sosyal, kültürel faaliyetlerimizden yararlanmaktadırlar.

Onkoday

Onkoday Ailesi Olarak

Onkoday Ailesi Olarak

1997 yılından beri hastalarımıza hizmet etmenin ve onlara yoldaş olmanın gururunu yaşıyoruz.

0
Etkinliğimiz
0
Konuğumuz
0
Gönüllümüz
Bize Katıl

Birlikte Daha Güçlüyüz

Sen de gönüllü olarak bir umut ışığı olabilirsin